Praktyczny przewodnik po Barcelonie. Zdjęcia i opisy ciekawych miejsc, dzielnic, obiektów.
Blog > Komentarze do wpisu

Akwarium Barcelona

L'Aquarium de Barcelona to jeden z największych obiektów tego typu w Barcelonie. Kilkanaście tysięcy żyjątek, blisko pięćset gatunków no i sześć milionów litrów wody! A wszystko to na wyciągnięcie ręki. Na dolnym poziomie znajduje się kilkadziesiąt dużych akwariów w których pieczołowicie odtworzono naturalne warunki środowiska akwenów wodnych z całego świata, od Europy przez Hawaje po Antypody. Wielka gratka, nie tylko dla miłośników akwarystyki.

Jednak największą atrakcję barcelońskiego akwarium stanowi niewątpliwie ponad 80-metrowy szklany tunel z ruchomym chodnikiem. Poruszając się nim wzdłuż krętego tunelu można poczuć się jak w sercu oceanu. Nad głowami pływają rekiny, płaszczki i setki innych ryb.

 

Barcelona - L'Aquarium - Akwarium

Podwodny tunel z ruchomym chodnikiem to największa atrakcja barcelońskiego akwarium.

W górnej części akwarium jest sporo różnego rodzaju gadżetów o charakterze edukacyjnym, wykonanym w taki sposób, że z pewnością zainteresują i zaciekawią każde dziecko. Na pietrze jest również knajpka, gdzie można się posilić. Przed wyjściem z budynku trafiamy oczywiście do sklepu pełnego różnej maści gadżetów, koszulek, maskotek itp itd.

Generalnie warto się tam wybrać. Ceny może nie należą do najniższych (około 15 Euro), ale chyba mimo wszystko nieczęsto trafia się nam okazja zwiedzenia takiego obiektu. Chyba, że ktoś mieszka w mieście takim jak Barcelona ;-)

Barcelona - L'Aquarium - AkwariumBarcelona - L'Aquarium - Akwarium

Barcelona - L'Aquarium - AkwariumBarcelona - L'Aquarium - Akwarium

Barcelona - L'Aquarium - Akwarium

Strona L'Aquarium

wtorek, 09 listopada 2010, j.xenir

Polecane wpisy

Komentarze
2010/11/26 22:56:39
Ha! Byłam tam. Naprawdę fajnie tam było:)!
Również polecam go odwiedzić:D
-
2013/02/04 21:19:23
A to miejsce jest po prostu przepiękne, przecudowne i wszystko można napisać jako prze :) mogłabym z niego normalnie nie wychodzić
-
2013/03/25 15:23:46
Zwiedziłem oceanarium w drodze na Costa Blanca. Warto poświęcić kilka godzin i trochę Euro. Wrażenia super. Jeszcze raz chętnie bym zobaczył.

Darmowy ebook - Barcelona 10 największych atrakcji

Ebook - Barcelona 10 najwięszych atrakcjiAkcja: Nie kradnij zdjęć!