Praktyczny przewodnik po Barcelonie. Zdjęcia i opisy ciekawych miejsc, dzielnic, obiektów.
Kategorie: Wszystkie | Ciekawe obiekty | Dzielnice | Inne | Muzea | Parki | Stadiony | Transport
RSS

Ciekawe obiekty

piątek, 21 marca 2014

BarcelonaW wyniku sondażu przeprowadzonego przez Barcelona Design Centre okazało się, że stolica Katalonii jest czwartym w świecie najbardziej kreatywnym miastem. wyżej uplasowały się tylko Nowy Jork, San Francisco i Londyn.    

Kreatywnośc to dość szerokie pojęcie. W sondażach jednak brano pod uwagę kreatywnośc zarówno w sztuce, jak i w architekturze czy biznesie, czyli w zasadzie we wszystkim co mieszkańców na co dzień otacza i co wpływa na nasze życie.

No cóż, pozostaje pogratulować katalończykom i troszkę im pozazdrościć, że mają możliwość mieszkania w takim miejscu. Trzeba przyznać, że wysoka lokata nie dziwi.

środa, 22 stycznia 2014
Zapadła decyzja odnośnie losów stadionu Camp Nou w Barcelonie.  Kilka tygodni temu pojawiły się pomysły o wybudowaniu nowego stadionu dla piłkarzy. Jednak decyzją klubu Camp Nou pozostanie podstawowym stadionem FC Barcelona. Takiej decyzji można było się spodziewać, bo przecież ten stadion to kawał historii, nie tylko samego klubu ale i Katalonii. W końcu hasło Więcej niż klub zobowiązuje. Camp Nou Barcelona Camp Nou zostanie jednak nieco przebudowany - pojawi się nowe zadaszenie, nowe eleganckie loże, przebudowane zostaną też najniższe poziomy trybun,  tak by zapewnić widzom większy komfort. Prace mają zostać zakończone do 2019 roku.
czwartek, 19 grudnia 2013
Pod koniec 2013 roku pojawiła się informacja, że władze Barcelony rozpatrują możliwość rozbudowy Camp Nou, albo wręcz wybudowania całkiem nowego stadionu! Faktem jest, że Camp Nou ma już swoje lata, ale funkcjonalnością niczym nie ustępuje nowocześniejszym obiektom (takim jak choćby nasz Stadion Narodowy,  haha). Natomiast, mimo , że jest jednym z najbardziej pojemych - ok 95 tysięcy miejsc, to i tak zapotrzebowanie jest jeszcze większe. Ostateczna decyzja co do przebudowy Camp Nou jeszcze nie zapadła, póki co głos oddano ludowi, który oddaje swe głosy w publicznej ankiecie. Obecnie Camp Nou, to również klubowe pomieszczenia, archiwum czy udostępnione zwiedzającym muzeum FC Barcelona.
piątek, 02 sierpnia 2013

Wśród wielu atrakcji miasta znajduje się również Magiczna Fontanna. Co wieczór gromadzi tysiące widzów podziwiających spektakle z cyklu światło - dźwięk - woda. 

czwartek, 15 marca 2012

La Boqueria, a właściwie Mercat de Sant Josep de la Boqueria, bo tak brzmi jego pełna nazwa, to najbardziej znany bazar w Barcelonie i jest jednym z żelaznych punktów wycieczek. A jeśli już ktoś znalazł się na Rambli, głównym turystycznym trakcie miasta, przy której bazar ów leży, musi koniecznie go odwiedzić. Można tutaj kupić owoce, również te z morza, warzywa, soki, nabiał, czyli generalnie zdrową żywność ;)

Barcelona - bazar La Boqueria bazar La Boqueria - Barcelona

Feeria barw nie pozwala przejść obojętnie obok tego wyjątkowego bazaru.

La Boqueria - bazar Barcelona La Boqueria - Barcelona

Wszystko świeże, pachnące. Hm, niektóre "towary" jeszcze żywe...

La Boqueria - Barcelona bazar  La Boqueria - Barcelona bazar

Tysiące owoców pochodzących głównie z lokalnych upraw kuszą soczystymi kolorami.

La Boqueria Barcelona

Może świeży, zimy soczek? Albo pudełko z zestawem owoców? W takim zestawie mamy np. kilka plasterków banana, kiwi, dwie truskawki, trzy maliny, kawałki pomarańczy czy mandarynek, jabłek itd itp. Idealna przekąska :) Do wyboru, do koloru!

 

Jego początki datują się już na 1217 rok, kiedy to pierwsi handlarze pojawili się na tej ulicy wiodącej z portu do Placu Katalonii. Budynek bazaru był wielokrotnie przebudowywany a ostateczny kształt nadano mu  1911 roku.

Więcej opisów ciekawych miejsc

 
1 , 2

Darmowy ebook - Barcelona 10 największych atrakcji

Ebook - Barcelona 10 najwięszych atrakcjiAkcja: Nie kradnij zdjęć!